II Międzyszkolny Konkurs „Chemiczna Głowa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Irma Kubica Gabrysch   

Już po raz drugi dnia 06.03.2013 odbył się w Zespole Szkół Nr 3 w Kędzierzynie KoźluI Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemiczna Głowa”, będący elementem projektu reaktywacji chemicznych kierunków kształcenia w Kędzierzynie-Koźlu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie 14 szkół gimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentowała drużyna trzyosobowa wraz z grupą 10 kibiców. Konkurs składał się z trzech etapów:

 


Etap I
Turniej „Jeden z piętnastu” w którym drużyny zdobywały punkty na konto kibiców odpowiadając na pytania z zakresu chemii ogólnej
EtapII
Test składający się z dwudziestu pytań zamkniętych i czterech otwartych.
EtapIII
Zadanie laboratoryjne polegające na zidentyfikowaniu próbek sześciu substancji chemicznych, nad którym uczniowie pracowali w nowo wyremontowanej pracowni chemicznejNaszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum: Katarzyna Kral, Weronika Łyczko oraz Łukasz Cielanga.