Konkursy recytatorskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewelina Brabańska   

11 kwietnia odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Josepha von Eichendorffa „W dwóch językach".

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego i ma na celu popularyzację poezji oraz poznanie twórczości Josepha von Eichendorffa.

Uczniowie prezentowali utwory w języku niemieckim oraz ich przekłady na język polski a ich występy oceniało jury złożone z nauczycieli polonistów i germanistów. W konkursie wzięło udział 12 uczestników z 6 szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Jennifera Bartetzko, Weronika Romańczyk i Mateusz Konieczny. Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki.

Ostatecznie I miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Lehnert z II LO w Kędzierzynie-Koźlu, II miejsce – Karol Siwoń z ZST i O w Kędzierzynie - Koźlu, III miejsce Sybilla Kożuchowicz z I LO w Kędzierzynie - Koźlu.

Równocześnie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję". Do kolejnego, rejonowego etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie klasy II gimnazjum Julia Śliwińska i Patrick Suchan.

Gratulujemy zwycięzcom!