Wyjazd dydaktyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Wojtuś   

Młodzież pierwszej klasy technikum agrobiznesu w dniu 18 kwietnia 2013r. uczestniczyła w wyjeździe dydaktycznym . Celem wyjazdu była obserwacja sadzenia ziemniaków na polu gospodarstwa „Agroland" w Ligocie. Młodzież spotkała się z przedstawicielem firmy Grimme, która wykonywała usługę sadzenia ziemniaków. Przedstawiono zakres zadań związanych z sadzeniem, zademonstrowano jak sprawdzać parametry jakościowe sadzenia. Młodzież pytała właściciela gospodarstwa o kierunki produkcji stwarzające stabilny rynek zbytu.

Spotkanie było wspaniałą lekcją poglądową na temat organizacji technologii sadzenia ziemniaków oraz zasad funkcjonowania gospodarstwa rolnego.

Młodzież wróciła bogata w wiedzę, umiejętności i z nowym doświadczeniem.