Lewitujący pociąg PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 23 września klasy 2 i 3 gimnazjum pojechały do Wrocławia na uniwersytecki Festiwal Nauki.  Głównym celem wyjazdu był wykład z fizyki pt. „ Lewitujący pociąg” . Wykładowca przedstawiał wiele doświadczeń, w których najważniejszą rolę odgrywał ciekły azot. Potem na korytarzach uniwersytetu  przedstawiane były eksperymenty chemiczne. Wiele z nich wywarło na nas piorunujące wrażenie.
 Drugim punktem wycieczki było obejrzenie „Panoramy Racławickiej”. Spotkanie z tym niezwykłym dziełem malarskim było prawdziwą ucztą duchową, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

 24 września uczniowie klasy 1 gimnazjum oraz ochotnicy z klasy 2 i 3 udali się do Wrocławia na dalszą część Festiwalu Nauki. Klasa 1 udała się do muzeum, gdzie oglądała szkielety zwierząt.  Najciekawszym eksponatem był olbrzymi szkielet wieloryba. Z kolei klasy 2 i 3 wzięły udział w niecodziennej lekcji przeprowadzonej w profesjonalnym  laboratorium chemicznym.  Uczniowie założyli niezbędne fartuchy i okulary, a następnie wykonywali przeróżne  doświadczenia chemiczne . Wielu z nas poczuło w sobie potencjał chemika ;)


Serdecznie dziękujemy p. Suchej - Drewnickiej  i p. Kubicy – Gabrysch  za zorganizowanie tych świetnych wyjazdów.

Dnia 23 września klasy 2 i 3 gimnazjum pojechały do Wrocławia na uniwersytecki Festiwal Nauki.

 Głównym celem wyjazdu był wykład z fizyki pt. „ Lewitujący pociąg” . Wykładowca przedstawiał wiele doświadczeń, w których najważniejszą rolę odgrywał ciekły azot. Potem na korytarzach uniwersytetu  przedstawiane były eksperymenty chemiczne. Wiele z nich wywarło na nas piorunujące wrażenie.

 Drugim punktem wycieczki było obejrzenie „Panoramy Racławickiej”. Spotkanie z tym niezwykłym dziełem malarskim było prawdziwą ucztą duchową, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

24 września uczniowie klasy 1 gimnazjum oraz ochotnicy z klasy 2 i 3 udali się do Wrocławia na dalszą część Festiwalu Nauki. Klasa 1 udała się do muzeum, gdzie oglądała szkielety zwierząt.  Najciekawszym eksponatem był olbrzymi szkielet wieloryba. Z kolei klasy 2 i 3 wzięły udział w niecodziennej lekcji przeprowadzonej w profesjonalnym  laboratorium chemicznym.  Uczniowie założyli niezbędne fartuchy i okulary, a następnie wykonywali przeróżne  doświadczenia chemiczne . Wielu z nas poczuło w sobie potencjał chemika ;)

Serdecznie dziękujemy p. Suchej - Drewnickiej  i p. Kubicy – Gabrysch  za zorganizowanie tych świetnych wyjazdów.