Wiadomości
Nabór 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
wtorek, 09 maja 2017 14:35

Nabór do Zespołu Szkół w Komornie trwa.

Informujemy wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole, że nabór do pierwszej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki trwa! Link do elektronicznego naboru do szkoły zostanie udostępniony pod koniec maja jak tylko ruszy elektroniczna rejestracja w powiecie Kędzierzyńsko-Kozielskim. ZAPRASZAMY! 

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 14:41
 
"Srebrna tarcza" dla ZS w Komornie wręczona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
piątek, 14 kwietnia 2017 09:00

Srebrna Tarcza wręczona. Gratulacje dla wszystkich, którzy zapracowali na ten sukces:-) Pan wójt gminy Reńska Wieś przybył wręczyć Pani dyrektor zasłużone odznaczenie jakie zdobyła szkoła " Srebrną Tarczę Rankingu Perspektyw 2017"

 

11 kwietnia 2017r.odbyła wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2017. Tym razem gospodarzem uroczystości zainicjowanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka oraz Wojewodę Opolskiego – Adriana Czubaka był Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu. W uroczystości uczestniczyli ponadto przedstawiciele organów prowadzących wyróżnione szkoły oraz reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, które zajęły wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu.

Po oficjalnych wystąpieniu Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka, kurator wraz z reprezentującym Wojewodę Opolskiego - Jerzym Naszkiewiczem oraz wicekuratorem – Arturem Zapałą wręczyli przedstawicielom zaproszonych szkół statuetki i dyplomy gratulacyjne. Elementem uświetniającym uroczystość był program muzyczny w wykonaniu młodzieży z „Gzowskiego”.
Z niewielkiego województwa opolskiego wyróżnionych zostało 30 szkół ponadgimnazjalnych – 13 liceów i 17 techników, które w rankingu Perspektyw uhonorowano symbolicznymi tarczami (dziewięć złotych, dziewięć srebrnych i dwanaście brązowych). Gratulujemy wysokiego poziomu nauczania i bogatej oferty edukacyjnej wszystkim szkołom, które zostały wyróżnione w XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2017.

Poprawiony: piątek, 14 kwietnia 2017 09:16
 
Sukces Karoliny Kabot PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
poniedziałek, 20 marca 2017 17:06

Uczennica Gimnazjum w Komornie została uhonorowana nagrodą Marszałka Wojewódżtwa

Nazywam sie Karolina Kabot. Jestem uczennicą klasy drugiej Gimnazjum w Zespole Szkół w Komornie. Moje ulubione przedmioty to chemia i biologa, oba sa trudne ale ciekawe.W przyszłości chciałabym kontynuowac nauke w Liceum, najchetniej na profilu biologiczno-chemicznym, dlatego, że moim marzeniem jest studiować medycynę.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 marca 2017 17:19
Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
poniedziałek, 20 marca 2017 17:30

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE.

21 marca 2017 w szkole odbędą się obchody "1go dnia wiony" na sportowo. Zaplanowano 3 pierwsz lekcje. Po nich nasyąpi spotkanie wszystkich klas i nauczycieli w sali gimnastycznej. Samorząd uczniowski przygotowuje quiz na wesoło. Następnie dziewczęta rozegrają turniej dwóch ogni, natomiast chłopcy turniej piłki nożnej na szkolnym boisku.

W sali tyrnie dziewcząt poprowadzą: Pan Krzysztof Kucharski oraz Pan Gerad Wilczek. Na boisku sędziować będą Pan Sławomir Jakoniuk i Pan Andrzej Cichoń. 

Tyrniej dziewcząt odbywa się na zasadach "każdy z każdym". Zespoły mogą liczyć maxymalnie 10 osób.

Turniej chłopców odbędzie się według planu zgodnie ze zgłoszonymi zespołami. Zgłoszenia o godzinie 11.00 w sali gomnastycznej przyjmuje Pana Sławomir Jakoniuk. Zespół liczy 5+1 / szkoła średnia  / oraz 6 + 1 gimnazjum/. Męcze trwają po 15 minut każdy.

Autobusy odjadą w tym dniu planowo.

Życzymy udanej zabawy!

Poprawiony: poniedziałek, 20 marca 2017 17:31
 
ERASMUS + na Słowacji. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
niedziela, 05 marca 2017 21:18

ERASMUS+ na Słowacji:-)

W ramach programu ERASMUS + młodzież z Zespołu Szkół w Komornie kolejny raz wyjechała za granicę – tym razem na Słowację.  W dniach 26.02 – 04.-3 .2017 r. 13to osobowa grupa młodzieży pod opieką mgr Urszuli Pietruszki i mgr. Sławomira Jakoniuka uczestniczyła w czesko – słowacko – polskim spotkaniu młodzieży w Tatrach słowackich, w malowniczej górskiej miejscowości Zuberec.

Uczniowie wzięli udział w projekcie „Rezem z rolnikami” w ramach akcji „Młodzież" i pod opieką organizatora, Pani Hedvigi Gulowej oraz czeskich i polskich nauczycieli, przez cały tydzień poznawali tajniki zapomnianych technik stosowanych w rolnictwie wiele lat temu. Młodzież poznała m.in. techniki wyplatania koszy wiklinowych, produkcji serów czy rzeźbiarstwa. Wzięła także udział w nocnym zwiedzaniu skansenu wsi słowackiej oraz ciekawym pokazie tańców ludowych. Ogromnym  sukcesem spotkania projektowego była wspaniała atmosfera w gronie młodzieży, która szybko pokonała bariery językowe i zacieśniała nawiązane przyjaźnie już od pierwszego dnia spotkania projektowego.

Kolejne spotkanie projektowe w ramach akcji „Młodzież” z udziałem szkół w Gracji, Czech i Słowacji oraz Polski zaplanowano dwukrotnie w czasie nadchodzących wakacji 2017.


więcej w galerii:-)
Poprawiony: niedziela, 05 marca 2017 21:57
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji