Młoda krew ratuje życie PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym z inicjatywy opiekuna Klubu Honorowych Dawców Krwi w ZS Komorno pana Łukasza Flegla, pełnoletnia młodzież naszej szkoły mogła z dużym rozmachem przystąpić do cyklicznej akcji krwiodawstwa pt.: „Młoda Krew Ratuje Zycie”.

Uczniowie z klas 3T, 3TM, 4T oraz z 4TM świadomi tego, że oddając krew mogą komuś uratować życie, bez chwili zawahania i bardzo licznie stawili w dniu 8 listopada w szkolnym internacie, aby wziąć udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Chętnych uczniów do podzielenia się życiodajnym płynem było aż pięćdziesięciu jeden. Niestety wiele osób musiała zrezygnować z przyczyn zdrowotnych. W sumie krew oddało siedemnastu krwiodawców i dzięki nim udało się zebrać 7 l i 300 ml krwi:

 

 

1. Klasa 3TM – siedmiu uczniów (3 l i 150 ml krwi);

2. Klasa 4TM – pięciu uczniów (2 l i 250 ml krwi);

3. Klasa 4T – czterech uczniów (1 l i 350 ml krwi);

4. Klasa 3T – dwóch uczniów (550 ml krwi).

 

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników oraz dla pani Ireny Czuty-Pakosz za pomoc w organizacji akcji.

 

 

Szkolny Klub HDK

 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji