Mobilny symulator jazdy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Wojtuś   

Na terenie szkoły w dniu 25.03.2013r. przebywał mobilny symulator jazdy w trudnych warunkach udostępniony przez Centrum Edukacji Zawodowej CARGO z siedzibą w Jaworznie. Firma ta prowadzi działania szkoleniowe na terenie całego kraju jak i również w Europie. Program jest dedykowany dla szkół z branży mechanicznej biorących udział w projekcie pn. „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej" realizowany przez REGIONALNE CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI w Opolu oraz szkoły województwa opolskiego prowadzące kształcenie zawodowe.

W naszej szkole w programie wzięło udział 70 uczniów z klas technikum mechanizacji rolnictwa oraz technikum agrobiznesu. W trakcie ćwiczeń uczniowie mieli okazję spróbowania prowadzenia ciężarówki w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych (śnieg, deszcz, noc czy mgła). Symulator dawał możliwość podejmowania odpowiednich decyzji, przypomnienia zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz dostosowywania się do znaków i sygnałów świetlnych.

 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji