XXXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Wojtuś   

W dniu 19 kwietnia 2013r. odbył się w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu etap okręgowy XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych . Młodzież Zespołu Szkół w Komornie wzięła udział w trzech blokach tematycznych agrobiznes, architektura krajobrazu oraz mechanizacja rolnictwa.

Uczniowie Dominik Kosub i Robert Niewienda z bloku mechanizacja rolnictwa zajęli dwa pierwsze miejsca, a uczennica Martyna Kowaczek w bloku architektura krajobrazu zajęła trzecie miejsce. Wymienieni laureaci zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Eliminacje okręgowe polegały na zaprezentowaniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w danym bloku tematycznym. W eliminacjach okręgowych wzięli udział uczniowie wszystkich szkół rolniczych woj. opolskiego i dolnośląskiego. Etap centralny tej olimpiady odbędzie się w dniach 07/08 czerwca br. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji