Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne w partnerskiej szkole w Opavie /Republika Czeska/ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Jakoniuk   

   30 listopada 2013 r. grupa uczestników projektu "Północ - południe" realizowanego od września br. przez Zespół Szkół w Komornie pod opieką mgr Urszuli Pietruszki, mgr Małgorzaty Leśnik-Koza oraz koordynatora projektu mgr. Sławomira Jakoniuka udała się do Opavy aby wziąć udział w bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych  i przedświątecznym jarmarku odbywającym się  w szkole. Mieliśmy okazję poznać kolejny raz spotkać czeskich nauczycieli Radkę Srayer oraz Martina Valecka zaangażowanych     w realizację naszego wspólnego projektu oraz pana dyrektora Arnosta Klain, jak i niektórych uczniów szkoły znanych nam dobrze     z poprzednich edycji projektu.

Podczas warsztatów przygotowanych i poprowadzonych przez Panią mgr Violettę Smagę, nauczyciela Zespołu Szkół nr 1  w Kędzierzynie-Koźlu, realizującej inny projekt we współpracy ze szkołą z Opavy przyłączyliśmy się do przygotowania świątecznych stroików, a w międzyczasie, zwiedzając szkołę, braliśmy udział w wielu ciekawych występach i pokazach zorganizowanych dla szkolnych gości tego dnia w ramach jarmarku świątecznego. Gościnni Czesi kolejny raz pokazali nam szkołę; większość klasopracowni oraz ścianę wspinaczkową obleganą szczególnie tego dnia. Przedświąteczny jarmark zorganizowany  w szkole był zakrojoną na szeroką skalę akcją promocji szkoły. W ciągu jednego tylko dnia przez przez mury szkoły przewinęło się ponad 2 000 osób chcących pooglądać przygotowane ekspozycje świąteczne oraz dokonać przedświątecznych zakupów. Po obiedzie udaliśmy się do zabytkowej części miasta Opava aby poznać lepiej topografię miasta. Wieczorem wróciliśmy do Kędzierzyna-Koźla. Wyjazd miał na celu wzięcie udziału w warsztatach i jarmarku ale także jeszcze bliższe poznanie partnerów projektowych, ich tradycji świątecznych oraz nastroju panującego w okresie świąt w szkole, która zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Wiosną planowane jest ostatnie spotkanie projektowe w Wiśle. W ramach realizowanego projektu "Północ - południe" spotkamy się z naszymi projektowymi partnerami w miejscu, w którym zbiegają się trzy granice państw: Czech Słowacji i Polski.

Poprawiony: czwartek, 23 stycznia 2014 20:24
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji