Ze Śląskiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Szafarczyk   

Wielu uczniów naszej szkoły to rdzenni Ślązacy doskonale posługujący się miejscowymi gwarami oraz znający rodzimą kulturę i historię. Dostrzegając wartość tego zjawiska, bierzemy udział w różnych działaniach promujących Małą Ojczyznę .
    Uczeń kl. 1T (jednocześnie absolwent naszego gimnazjum) Mateusz Wiecha przystąpił do XX Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" organizowanego przez Łubniański Dom Kultury. Napisał pracę pt. "Historia mojygo prapraołpy Hulina"( wspierała go p. E. Szafarczyk) i został wyróżniony przez jury. W nagrodę otrzymał 2 cenne słowniki. Mateusz już planuje temat pracy, którą napisze za rok.

 

Poprawiony: środa, 11 grudnia 2013 20:10
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji