Wyczeczka do Wiednia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Irma Kubica-Gabrysch   

W dniu 10.12.2013 r. odbyła się wycieczka szkolna do Wiednia, na którą pojechali uczniowie z klasy IG i II G. Funkcję opiekunów pełnili: pani Irma Kubica-Gabrysch, pani Sylwia Dąbrowska oraz pani Irena Czuta-Pakosz. W podróż nad Dunaj wybraliśmy się autokarem. Po przyjeździe do Wiednia, miasta słynącego z doskonałej kawy i walca,  dołączył do nas nasz polskojęzyczny przewodnik. Pomimo złe jpogody zdołaliśmy obejrzeć Stare Miasto; przede wszystkim Operę Wiedeńską, Parlament, Hofburg, katedrę świętego Szczepana. Na dłużej zatrzymaliśmy się Wiedeńskim Muzeum Historycznym, gdzie każdy miał czas na obejrzenie wystawy. Następnie przeszliśmy się po terenie Schonbrunn - jednego z najpiękniejszych założeń parkowo - pałacowych, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miłym akcentem na zakończenie wycieczki po Wiedniu był pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie każdy uczestnik wycieczki móg łpoczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2013 23:37
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji