SPORT SZKOLNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Flegel   

Miesiąc luty w naszej szkole obfitował w wiele wydarzeń sportowych. 1 lutego 2014r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali gimnazjalny turniej w halowej piłce nożnej dziewcząt oraz chłopców . Przeciwnikami naszych reprezentacji byli gimnazjaliści z Długomiłowic. W turnieju udział wzięły dwie żeńskie drużyny (po jednej z PG Długomiłowice i PG Komorno) oraz cztery męskie zespoły (po dwie z każdej ze szkół). Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe w postaci piłek nożnych, natomiast dla wszystkich uczestników zagwarantowane były puchary, dyplomy oraz słodki poczęstunek. Gospodarze okazali się nadzwyczaj gościnni i atrakcyjne nagrody rzeczowe pojechały do Długomiłowic. Jednak okazję do rewanżu drużyny z Komorna będą miały już niebawem. Turniej sfinansowany został ze środków realizowanego w naszej szkole projektu Comenius "Północ - Południe" oraz przez Urząd Gminy w Reńskiej Wsi za co serdecznie dziękują organizatorzy.

Kolejność gier i wyniki:

 1. 1.Komorno I - Długomiłowice II 1:3
 2. 2.Komorno II - Długomiłowice II 6:2
 3. 3.Komorno I - Komorno II 5:1
 4. 4.Długomiłowice II - Długomiłowice I 11:3
 5. 5.Dziewczyny: Komorno - Długomiłowice 4:5
 6. 6.Komorno I - Długomiłowice I 11:1
 7. 7.Długomiłowice II - Komorno II 8:2

 

Klasyfikacja chłopców:

 

 1. 1.Długomiłowice II - 9 punktów, stosunek bramek 22 - 6
 2. 2.Komorno I - 6 punktów, stosunek bramek 17 - 5
 3. 3.Komorno II - 3 punkty, stosunek bramek 9 -15
 4. 4.Długomiłowice I - 0 punktów, stosunek bramek 6 -28

 

Klasyfikacja dziewcząt:

 

 1. 1.Długomiłowice - 3 punkty, stosunek bramek 5 - 4
 2. 2.Komorno - 0 punktów, stosunek bramek 4 - 5

 

  Oprócz zmagań piłkarskich nie zabrakło również emocji związanych z piłką siatkową. Zwycięska drużyna turnieju międzyklasowego w szkole średniej wywołała na pojedynek swoich nauczycieli. Zespół w składzie panie Beata Kubacka, Irena Czuta Pakosz oraz panowie Gerard Wilczek, Jacek Biliński, Krzysztof Kucharski, Andrzej Cichoń i Łukasz Flegel gładko pokonali swoich podopiecznych 3:0. O zwycięstwie zadecydowało doświadczenie i mała ilość błędów własnych.

  Swoje występy zainaugurowali tenisiści stołowi. W rozgrywkach szkół ponadgimnazjalnych wśród chłopców uczeń klasy II T Robert Kubina był siódmy. Na dalszych miejscach uplasowali się Mateusz Zemełka oraz Mateusz Jakisz. Wśród gimnazjalistów do etapu powiatowego awansowały uczennice Mirella Kurpiela, Wiktoria Jasik oraz Natalia Kopiec. Na szczeblu gminnym Marek Sluzalek, Patryk Płachetka oraz Sebastian Kawala przegrali swoje mecze                   z rówieśnikami z Długomiłowic i odpadli z dalszych rozgrywek.

  Nie popisali się piłkarze ręczni w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych. Srogie lekcje gry w piłkę ręczną otrzymali od II LO oraz od ZS nr. 1. Niestety ilość uczniów w naszej szkole drastycznie spada, co niewątpliwie negatywnie wpływa na osiągane przez technikum wyniki sportowe. W galerii zamieszczone są zdjęcia z turnieju halowego oraz z meczu siatkówki nauczycieli na uczniów.

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 17:19
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji