Obóz młodzieżowy w ramach projektu ERASMUS + PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
czwartek, 15 stycznia 2015 19:47

Obóz młodzieżowy w  ramach projektu ERASMUS +

TRADYCYJNE- NIETRADYCYJNE WSPÓLNE GOSPODAROWANIE

Ždziar (Słowacja) 22-29.11.2014

Grupa młodzieży Zespołu Szkół w Komornie , wraz z opiekunem, oraz z kolegami z Czech i Słowacji uczestniczyła w działaniach zorganizowanych w ramach obozu młodzieżowego. Wspólne działania dotyczyły poznania regionu Słowacji, w którym przebywali uczestnicy obozu. Młodzi ludzie pracowali w grupach międzynarodowych, realizując powierzone zdania. Mieli okazję zaprezentować potrawy narodowe.

Grupa polska  samodzielnie wykonała  kluski śląskie j i częstowała nimi współuczestników. W ramach poznawania tradycji i kultury regionu młodzi ludzie zwiedzali muzeum regionalne, Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także uczestniczyli w tematycznych zajęciach warsztatowych związanych z rękodziełem danego regionu ( rzeźbiarstwo, hafciarstwo i wycinanie serwetek).

Obóz można podsumować jakom wydarzenie rozwijające zarówno komunikatywność, umiejętności praktyczne jak i świadomość kulturową młodzieży.

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2015 19:35
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji