Młodzież w działaniu w Czechach 7-14.02.2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
niedziela, 15 lutego 2015 18:47

W dniach 7-14 lutego 2015 r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Komornie pod opieką mgr. Sławomira Jakoniuka wzięła udział w projektowym spotkaniu  w Republice Czeskiej w ramach  programu Erasmus +. Z partnerskimi szkołami z Opavy i Levic na Słowacji  realizowano projekt  "Wspólny wstęp do rolnictwa" w ramach  akcji "Młodzież w działaniu".

Podczas tygodniowego  spotkania młodzież  wzięła udział w ciekawych  prelekcjach i spotkaniach z ekspertami różnych dyscyplin, którzy tłumaczyli zagadnienia z dziedzin takich jak: ekologiczne uprawy i hodowla, bio uprawy, rolnictwo ekologiczne oraz pozyskiwanie i przetwarzanie  żywności zgodnie z certyfikatami UE. Warsztaty kulinarne, plastyczne oraz zajęcia z hodowcą pszczół to tylko niektóre z najciekawszych przedsięwzięć, w których nasi uczniowie wzięli udział. Całość odbywała się w pięknej zimowej scenerii Jańskich Łaźni k/ Opavy. Kolejne spotkanie, którego motywem przewodnim będą tańce latynoamerykańskie odbędzie się w maju 2015 r. także w Jańskich Łaźniach. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 15 lutego 2015 18:53
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji