"Słowianie tańczą" czyli kolejne projektowe spotkanie młodzieży w parach programu "Młodzież w działaniu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
poniedziałek, 18 maja 2015 07:26

Kolejny udany wyjazd projektowy uczniów Zespołu Szkół w Komornie. W ramach programu "Młodzież w działaniu" uczniowie  z Zepołu Szkół w Komornie, pod opieką pana Sławomira Jakoniuka wzięli udział w tygodniowym spotkaniu projektowym "Słowianie tańczą" w Jańskich Koupelach koło Opavy.

Grupę Słowian stanowiły uczniowskie reprezentacje z Czech, Słowacji i Polski. Podczas spotkania młodzież pod okiem instruktorów tańca Pani Márii Žemličkovej ze Słowacji oraz Pana Julio Cesar Toledo Hernandez z Kuby poznawała tajniki tańców słowiańskich i dla odmiany latynoamerykańskich. Każde warsztaty taneczne pokazywały młodzieży różnorodność tańców etnicznych oraz podobieństwa i zachęcały do doskonalenia technik tanecznych. Spotkaniu sprzyjała wiosenna aura. W przerwach w tańcu młodzież miała okazję zwiedzić Opavę, skansen w Rożnowie oraz Park linowy na Krużberku. Wycieczki w góry, zajęcia sportowe sprzyjały integracji grupy projektowej.
Było to pierwsze taneczne spotkanie Słowian. Kolejne zaplanowano na marzec 2016 i następne wakacje.

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 09:40
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji