Innowacyjny gospodarz – szkolenie w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławek   
czwartek, 11 czerwca 2015 09:38

Innowacyjny gospodarz – szkolenie w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa w Komornie uczestniczyli
w stacjonarno-warsztatowym szkoleniu organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (okolice Warszawy). Szkolenie pt. „Chów bydła mięsnego szansą rozwoju gospodarstw rolnych” odbyło się w dniach 29-30 kwietnia 2015r.
Tematyka wykładów obejmowała stan i perspektywy produkcji bydła mięsnego w Polsce, nowoczesne zarządzanie stadem, organizacja opasu bydła w oparciu o krzyżowanie rasami mięsnymi oraz możliwości wykorzystania funduszy pomocowych (promowanie bydła mięsnego). Punktem kulminacyjnym drugiego dnia szkolenia była wizyta w gospodarstwie zajmującym się hodowlą bydła mięsnego. Były to informacje niewątpliwie potrzebne naszym młodym gospodarzom chcącym
w przyszłości zostać na opolskiej wsi i zająć się nowoczesnym gospodarowanie. Nie mogło zatem zabraknąć tam również naszych uczniów. Uczniów z zamiłowaniem do rolnictwa oraz idących z duchem czasu.
Organizatorem wyjazdu studyjnego był pan Andrzej Cichoń – nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Dodał: Andrzej Cichoń

Poprawiony: wtorek, 25 sierpnia 2015 14:44
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji