Noc pisania listów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

18.11.2011- Noc pisania listów w Zespole Szkół w Komornie

My, społeczność szkolna Zespołu Szkół w Komornie; uczniowie Gimnazjum oraz Technikum, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, pragniemy zając stanowisko odnośnie planowanego przeniesienia i późniejszego wygaszenia naszej szkoły.

 

 

Z dużym zainteresowaniem ale i niepokojem śledzimy informacje dotyczące domniemanych zmian w systemie oświaty naszego kędzierzyńsko-kozielskiego powiatu.
O zmianach tych dowiadujemy się od początku roku szkolnego z mediów takich jak  gazety czy lokalne radio.

Najpierw traktowaliśmy tę sprawę jako niepotwierdzoną pogłoskę, z biegiem  czasu wraz z coraz większą ilością pojawiających się wariantów restrukturyzacji powiatowego szkolnictwa zrozumieliśmy, że sprawa ta, narazie  podnoszona głownie przez media, stała się priorytetem dla obecnych władz Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Wobec zaistniałej sytuacji pragniemy wyrazić nasze zdanie odnośnie zainicjowanego przez pana Starostę Artura Widłaka procesu zmian w szkołach średnich naszego powiatu.

Podjęliśmy decyzję o organizacji nocy pisania listów do instytucji państwowych I samorządowych,do ludzi związanych z oświatą, finansami, rolnictwem a także do mediów, które jako  “czwarta” władza mają duże opiniotwórcze znaczenie, przedstawiając rzetelne  informacje dotyczące problemu  nie kierując się tylko i  wyłącznie  chwilowym zapotrzebowaniem politycznym ale również dobrem społeczności lokalnej, mieszkańców, wyborców które reprezentują władze samorządowe.

Uważamy, że zasługujemy na partnerskie traktowanie ze strony Starostwa Powiatowego, od którego oczekujemy odpowiedzi na nasze wcześniejsze zapytania przedstawione w formie pisemnej.

Prosimy również o zajęcie oficjalnego stanowiska przed Sesją Rady Powiatu na której oczywiście się stawimy. Nie chcemy dowiadywać się o losie nas jak również naszej szkoły        ( jedynej  na terenie powiatu jednostki kształcącej rolników,w powiecie zdominowanym przez rolnictwo) z gazet czy radia.

Chcemy merytorycznej dyskusji, rzeczowego przedstawienia problem  oraz wnikliwej analizy argumentów zarówno ekonomicznych (które oczywiście są niezwykle istotne w dobie kryzysu) jak również przedstawienia harmonogramu potencjalnych zmian w powiatowej oświacie.

Nie chcemy każdego dnia nasłuchiwać informacji mówiących o przeniesieniu szkoły do Azot, Żeglugi bądź innej szkoły,nie chcemy żyć w niepewności czy zmiany te, wymuszone katastrofalną sytuacją ekonomiczną powiatu, nie zawinioną ani przez nas młodzież ani także przez dyrektorów i nauczycieli kędzierzyńskich szkól dotkną nas już w lutym czy dopiero we wrześniu.

Pragniemy w spokoju zajmować się zdobywaniem wiedzy,przygotowaniem się  do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych  w swojej macierzystej szkole, którą wybraliśmy ze względu na jej specyfikę, położenie, profil oraz  tradycję.

Akcja ta odbędzie się w  najbliższy piątek, tj 18 listopada o godzinie 19-tej

w Zespole Szkół w Komornie

 

Samorząd oraz uczniowie Zespołu Szkół,

Dyrekcja i  nauczyciele Zespołu Szkół

 

Program akcji pod tytułem ”Noc pisania listów”

O godzinie 19 stej rozpoczynamy akcję – na sali gimnastycznej  oraz na parterze  naszej szkoły uczniowie pod opieką nauczycieli pracują nad następującymi kwestiami:

- przygotowanie sloganów i haseł w obronie szkoły ( na kartkach, tekturze, płótnach I prześcieradłach)

- pisanie listów do przedstawicieli władz lokalnych, samorządowych, radnych oraz wszelkich instytucji którym los szkół oraz młodzieży uczęszczającej do nich nie jest obojętny.

W czasie trwania akcji  będzie także okazja do skosztowania domowych wypieków, ogrzania się ciepłym napojem, chwilowego odpoczynku przy  gitarze i muzyce a także do aktywności sportowej.

Uczniowie niepełnoletni przebywać będą na terenie szkoły za pisemną zgodą rodziców.

Poprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2011 17:36
 

Migawki

Na stronie ZSK umieszczony jest nowy plan lekcji